Kurz zpracování ovčí vlny

1 500,00 Kč

Od ostříhání vlny nůžkami, přes třídění, praní, česaání na hřebenech, kramplích, bubnové česačce, předení na vřetánku, kolovrátku, možná stihneme i barvení vlny. Povídání o mnoha vláknech, nahlédnutí do vzorkovíku, poskytnutí materiálů. Toto všechno vám ráda ukážu a naučím. Cena je za celý den u nás na farmě na Hutisko-Solanec,  včetně jídla za jednu osobu.


Počet
Skladem ihned k odeslání

1000 ks
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 4 customer reviews

Kurz zpracování vlny - Věrka je super

Nádherný den strávený s příjemnými lidmi. Všem zájemcům vřele doporučuji. Místo psaní románu o super kurzu věnuji čas praní ovčí vlny, abych byla připravena, až budu mít kolovrátek. To snad mluví za vše :-)

Pomohla vám tato recenze? Ano Ne

Kurz spracovania ovčej vlny

Kurz bol veľmi zaujímavý, Vierka mi ukázala celý proces od ovečky až po výrobok. Konal sa u nich na statku, kde majú (okrem iného :)) ovečky, čo bolo príjemné a autentické. Prežili sme tak krásny deň, nabitý novými informáciami a zážitkov ♥️. Určite odporúčam každému kto má blízky vzťah k prírode, zaujíma ho staré poctivé remeslo a chce sa naučiť niečo nové čo môže obohatiť život ;).

Pomohla vám tato recenze? Ano Ne

Jak jsem se učila spřádat vlnu v Beskydech aneb jak jsem zažila neskutečně krásný den.

Překvapilo mě kouzelné místo schované v lese, učiněný ráj, malá roubenka, zeleninová zahrádka, sad, louky a volně pobíhající spokojená domácí zvířátka všude kam se podíváš. Paní domu mě přivítala lahodným vlastnoručně sbíraným mateřídouškovým čajem s vynikající domácí bábovkou ze smetany a následně mě provedla hospodářstvím. Pán domu mě svezl na jejich koníkovi bez sedla, na divoko, jen tak v šatech. Coby další bonus jsem se po vzoru otužování Wima Hofa vykoupala v osvěžujícím/ ledovém lesním jezírku zásobovaném průtokem ze studánky. Nejen že jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o ovcích a vlně, ale skutečně se vlnu naučila i zpracovávat...čistit, česat, spřádat i barvit a své výrobky jsem si navíc odvezla domů: obří vlastnoručně barvený česanec, přízi z dvojnitky, klubíčko jednonitky a zbytek duhového česance na plstění. Vše jsem si vlastnoručně vyzkoušela a to na krásném místě s krásnými lidmi. To nebyl jen kurz, ale nádherný den plný nevšedních zážitků a překvapení.

Pomohla vám tato recenze? Ano Ne

Byla jsem na kurzu u Vierky,nejem,že je paní velice příjemná,ale vše nám trpělivě vysvětlila,ukázala a kontrolovala naší činnos

Pomohla vám tato recenze? Ano Ne